DRAHÍ PRIATELIA LIBERÁLI, MÝLITE SA

Autor: Ivan Čarnogurský | 31.8.2020 o 7:23 | Karma článku: 2,63 | Prečítané:  185x

Keď na vrchole pandémie hnutie pro-life otvorilo otázku zmeny zákona o hraniciach života, pýtali ste sa, prečo práve teraz?

Tak sa pýtam ja vás. Prečo práve teraz vy otvárate otázku odluky štátu od cirkvi? Kým otázka pro-life sa priamo týka nie veľkej časti obyvateľstva, aj keď emocionálne zaujíma každého, otázka odluky cirkvi od štátu je ekonomicky a spoločensky tak rozsiahla, že sa potenciálne dotkne takmer všetkých. Najmä tých slabých. Lebo cirkev nie je majiteľkou tovární. Cirkev je majiteľkou sociálnych zariadení.

Urobte najprv analýzu spoločenského nasadenia sekulárnych a cirkevných síl v sociálnych službách a prídete na to, že finančné prostriedky, čo chcete ušetriť v štátnom rozpočte, bude po zredukovaní cirkevných sociálnych aktivít musieť platiť štát.

Milí liberáli, keďže propagujete vlastnú kompetenciu v ekonomike, zverejnite spoločenský účet na strane nákladov aj výnosov, vyplývajúci z vašej ústavnej operácie.

Ak sú podľa vás v čase hospodárskej krízy neúmerne agresívni aktivisti pro-life, tak ako chcete vysvetliť v dobe krízových finančných nejasností, ohrozujúcich všetky veľké organizácie, že idete meniť model financovania najväčšieho neštátneho poskytovateľa sociálnych služieb?

 

Pôjdu členovia SaS osobne, za vlastné peniaze, vydávať obedy bezdomovcom?

Drahí priatelia liberáli, hlboko sa mýlite, ak vyhlásite, že áno.

 

Ivan Čarnogurský ml.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda si tlieska. Testy však mnohých neodhalili, varujú experti

Falošne zdravých považuje za problém aj minister Krajčí.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo vám zabudli povedať o testovaní

Zatlieskali sme si a teraz k faktom.


Už ste čítali?