AKO ZAVRAŽDIŤ PRAVDU A INTELEKT ČITATEĽA

Autor: Ivan Čarnogurský | 21.9.2020 o 9:41 | Karma článku: 3,61 | Prečítané:  192x

Prípad Kočnera iba naväzuje na tvrdenia, že skutok sa nestal a na bezradnosť slovenskej spoločnosti v súvislosti s právnym vývojom Slovenska.

V princípe sme narazili na jednoznačnú hranicu v presadzovaní spravodlivosti na Slovensku. Páchatelia musia byť profesionáli a nesmú sa priznať. Ak komunikujú, nesmú zanechávať jednoznačné dôkazy. Inotaje na neodsúdenie stačia. Dôkazová reťaz musí sudcovi poskytnúť aspoň jedno logické prerušenie.

Z uvedeného jednoznačne vyplýva, že samotní vykonávatelia vraždy novinára boli amatéri. Okrem zachytenia telekomunikačných záznamov na mieste činu sa aj rýchlo priznali. Krásavica nad nimi už vykazuje známky čiastočnej profesionality, nepriznáva sa ku zadávateľovi. Tam, kde konala organizačne autonómne, v komunikácii s vykonávateľmi, bola pritom úplne amatérsky naivná, ale teraz znovu profesionálne tají podstatnosti okolo zadania vraždy.

Kto tvorí pozadie a kto vydal objednávku na vraždu, tam už začína zóna iných vlastností páchateľov, ktoré bežný kriminalista len tak neprelomí. To je však zlá správa pre obyvateľstvo. Odteraz občania vedia, že sú reálne ohrození ešte viac, než doteraz a páchatelia odteraz poznajú jasnú mustru svojich zatajení. Jasnejšie ako doteraz.

U novinárov podľa mňa nastane vývoj, smerujúci ďalej k povrchnosti komentárov a ku diletantizmu spracovania informácií. Dobrí novinári sa budú skrývať, podobne ako zadávatelia vrážd. Od nich sa nič podstatné nedozvieme. Novinári „bežci“ zas budú písať piate cez deviate a občas trafia. Potom im opäť raz pôjde o život.
Žiaľ, už dávno som prestal veriť podstatnostiam tvrdení, napísaných v hlavných slovenských denníkoch. Otvorme si dnes povedľa seba denníky, akými sú napríklad SME, Die Presse a Frankfurter Algemeine Zeitung. Až vtedy človek pochopí, akou úrovňou informácií a úvah je kŕmený bežný slovenský občan, hľadajúci novinársku a informačnú kvalitu. Iba v bulvári je to snáď jedno. Nemecká hlúposť v bulvárnych novinách Bild sa veľmi neodlišuje od hlúposti Nového Času. Maximálne jej množstvom. 

Tento stav, žiaľ, súdne neobjavenie páchateľa vraždy Jána Kuciaka ešte prehĺbi. Profesionálni novinári sa zrazu nenájdu a naivita bežných novinárov – amatérov, bude maximálne stačiť na ich prichytenie pri podpriemernom informovaní verejnosti. To asi chceli zadávatelia vraždy aj dosiahnuť. Tomuto sa hovorí dokonalá vražda pravdy a intelektu čitateľa. Za asistencie slovenského súdneho zboru.

 

Ivan Čarnogurský ml.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gröhling by mohol na revanš blokovať Matovičov plán, ale neurobí to

Do Vianoc otvoria aj školu, kam chodia Matovičove dcéry.

Dobré ráno

Dobré ráno: Lučanský mal brať úplatky. Kedy sa skončí zatýkanie?

Čo to vypovedá o štáte v ktorom sme žili?


Už ste čítali?